Domyślnie ustawiliśmy Twój język na Polski, kliknij żeby zmienić

Pogoń Szczecin

  • Kraj: Polska
  • Miasto: Szczecin
  • Liga: LOTTO Ekstraklasa

Pogoń Szczecin to klub, który powstał już w 1948 roku. Duma Pomorza to 66 lat tradycji, która zapisała się na stałe w historii Szczecina i polskiej piłki nożnej. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych w kraju szczecińskich marek!

Portowcy są 2-krotnymi wicemistrzami Polski oraz 3-krotnymi finalistami Pucharu Polski. Ze stadionu przy Twardowskiego wypłynęło na szersze wody wielu wspaniałych zawodników, a część z nich z powodzeniem reprezentowała i reprezentuje biało-czerwone barwy.

W pierwszym okresie istnienia klub przybierał różne nazwy. Rozpoczęło się od Sztormu, przez Związkowiec i Kolejarz, aż do Pogoni. W 1959 roku „granatowo-bordowi” po raz pierwszy awansowali do krajowej elity. Od tamtego momentu Pogoń rozegrała na najwyższym poziomie 42 sezony!

W ostatnich latach szczeciński klub przeszedł długą drogę powrotną z IV ligi do ekstraklasy. Obecnie jest jednym z czołowych zespołów T-Mobile Ekstraklasy.

Liczba kibiców
2215
Jesteś fanem tego klubu?
Dołącz do kibiców klubu

Zakończone projekty klubu

Sztandar Dumy Pomorza

Klubowe barwy, herb i historia to dla kibica rzecz święta. Historyczny Sztandar Pogoni Szczecin już wkrótce znowu może być NASZ!
15.10.14
zakończony
21 608 PLN
osiągnięto
313
kibiców
Zobacz projekt

W pogoni za stadionem

Razem sfinansujmy zmiany w projekcie stadionu, zakładające powstanie czwartej trybuny, tak aby wydatki na nowy projekt nie wpływały na funkcjonowanie klubu.
06.04.17
zakończony
1 000 600 PLN
osiągnięto
2322
kibiców
Zobacz projekt